czy historia zatocz...

Notifications
Clear all

czy historia zatoczy koło - kartki żywnościowe w PL ?

DamianT
(@damiant)
Active Member
Topic starter  

Witajcie Siostry i Bracia,

Na wstępie dziękuje Piotrowi za dołączenie mnie do grupy i  umożliwienie kontaktu z ludźmi wyznającymi Jezusa Chrystusa, jako naszego Pana.

W mojej najbliższej rodzinie (mama i brat) są osoby, które pracują w handlu spożywczym i mają kontakt z hurtowniami, producentami.

Z informacji od nich wiem, że występują problemy z dostępnością niektórych artykułów spożywczych. Szczególnie mleka. Brat pracujący w dużej hurtowni, dowiedział się, że Chiny upodobały sobie mleko, a mama usłyszała, że mleczarnia w Piątnicy podpisała duży kontrakt na export. W sytuacji, gdzie złotówka jest bardzo słaba względem €, $ zagraniczne firmy w korzystnych cenach mogą robić hurtowe zakupy w Polsce. Producenci mając możliwość sprzedaży swoich towarów na zagraniczne rynki, będą podnosili cenę dla rynku krajowego. 

Trzęsienia ziemi są, zaraza jest, znaki na niebie są, pozostaję tylko doprowadzić do deficytu żywności. Łatwo to zrobić, m.in osłabić złotówkę poprzez dodruk na "potrzeby socjalne". Znajomy księgowy mówił, że nowy ład (bat), jeszcze podniesie inflacje. Złotówka nic nie warta, to każdy będzie wolał sprzedawać w €. Zapasy zboża w elewatorach topnieją, bo tym też handluje nierząd z ul. wiejskiej. Nawozy do uprawy kilkukrotnie podrożały, co wpłynie na wydajność w zbiorach z 1 hektara. Uprawa roli ma przestać się opłacać w Polsce. Na bardzo dużej giełdzie warzywno-spożywczej pod Warszawą bardzo dobrze sprzedają się ogórki z Rosji. 

Przetestowane : wywołać problem i dać rozwiązanie - Niedobór żywności rozwiązać kartkami. Wg porzekadła, historia zatoczy koło. Z obserwacji wiem, że wielu ludzi dobrze wspomina PRL (nic dziwnego jak przyszło żyć w obecnych czasach), więc kartki nie będą nowością, co też nie jest bez znaczenia.

Nie będę upierał się, że na pewno dojedzie do wprowadzenia kartek ale taki scenariusz zakwitł mi w głowie.

Co sądzicie o tym?

Niech Was prowadzić Duch Boży.

Cytat
admin
(@admin)
Member Admin

Muszą nastąpić ograniczenia w dostawie żywności oraz energii i paliw, aby system bestii dokonał resetu finansowego i uzależnił wszystkich od pieniądza wirtualnego, gdzie będzie system kredytowy.

Szykuje się także wojna. Dziwne ale się nie martwię.

Poszczególne kraje wyczerpane  finansowo i moralnie oddadzą  swoją suwerenność ONZ.

Oni mają już wszystko przygotowane tylko udają że się kłócą.

OdpowiedzCytat
DamianT
(@damiant)
Active Member
Topic starter  

@admin mam podobny spokój Ducha, co Ty. Wola Boża się wypełnia na naszych oczach.

OdpowiedzCytat
TomaszR
(@tomaszr)
Active Member

Tak to prawda,oni już się z tego nie wycofają.

Gdyby to zrobili,ludzie by ich powiesili na dźwigach, albo jak musoliniego 😦 przez nich tyle ludzi potraciło bliskich przez dzgania.Jeżeli by ta prawda wyszła na jaw to już jest po nich, dla tego będą brnąć dalej w te kłamstwo.

OdpowiedzCytat
Share: